piątek, 11 kwietnia 2014

SUKCES Biblioteki w konkursie grantowym Aktywna Biblioteka
Z przyjemnością informujemy, że znamy już wyniki Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”. Wszystkie wnioski zostały ocenione przez ekspercką Komisję Grantową, która zarekomendowała do dofinansowania  82 projekty z 164 aplikowanych wniosków. 
To prawdziwy sukces bowiem Biblioteka Publiczna MOKSiR znalazła się w gronie finalistów dwóch projektów. „Cooltowa strefa przygody” to aktywizujące metody spotkań dla młodzieży, która będzie odkrywać piękno i bogactwo lokalnych atrakcji dziedzictwa kulturowego swojej okolicy. Zaprosimy  ich do świata przygody i wyzwań wykraczających poza schemat standardowej lekcji regionalizmu.
Drugi projekt to „Topolowa Akademia Malucha”  czyli zajęcia dla dzieci do 5 roku życia i ich opiekunów, które nie korzystają z edukacji przedszkolnej. Biblioteka stanie się bezpieczną, przyjazną,  estetyczną przestrzenią dla najmłodszych. Założeniem projektu jest  uruchomienie tzw. Grup Zabawowych w bibliotece.
Każda biblioteka uczestnicząca w III rundzie PRB mogła złożyć 2 wnioski o dotację do 4 500 zł każdy!
Łączna suma dofinansowanych projektów złożonych przez naszą bibliotekę to kwota 8 784 zł. Ważną kwestią  jest informacja, iż wkładem własnym niefinansowym jest tutaj praca bibliotekarzy i wolontariuszy na rzecz projektu.
Konkurs Grantowy jest dla bibliotek szansą na pozyskanie nowych czytelników, nawiązanie nowych partnerstw i zrealizowanie działań, na które dotychczas nie było środków.
Daje bibliotekom możliwość rozwoju, odkrycia nowych płaszczyzn działania i aktywizacji lokalnych społeczności oraz otwiera dla nich zupełnie nowe perspektywy.
Konkurs Grantowy "Aktywna Biblioteka" realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce jest skierowany do bibliotek uczestniczących w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz