piątek, 4 września 2015

Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży już 5 października !

Zapraszamy na pokazowy warsztat z programowania 5 października o godz. 14.00 w siedzibie Ośrodka Kultury, który głównie opierać się będzie na prezentacji narzędzi oraz nauce budowania i programowania podstawowych robotów z zestawów klocków LEGO MINDSTROMS EV3. Warsztat jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej i gimnazjalnej
Równocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno-doradcze, podczas którego zostanie zaprezentowana działalność Gminnych Ośrodków Programowania „GO_PRO!”, oraz sposoby i zasady finansowania tego rodzaju przedsięwzięć w bibliotekach. Trenerzy przedstawią także możliwość dołączenia do sieci GO_PRO! zrzeszającej obecnie 20 bibliotek publicznych w 7 województwach Polski. Tym samym pragniemy zwrócić Państwa uwagę na korzyści płynące z nauki programowania dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz rozwoju lokalnego.
Realizowane przedsięwzięcie to efekt zakwalifikowania się biblioteki do udziału w projekcie GO GO GO_PRO realizowane przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum" ! W ramach realizowanego projektu Bus GO GO GO_PRO! odwiedzi 50 wybranych bibliotek na terenie całego kraju, w których zostaną przeprowadzone 3-godzinne warsztaty pokazowe z programowania dla młodzieży, a także spotkania informacyjno – doradcze dla lokalnych decydentów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz