środa, 11 lutego 2015

Dzień Bezpiecznego Interntu 2015Biblioteka dołączyła do grona instytucji, które podjęły inicjatywę organizacji zajęć edukacyjnych z zakresu bezpiecznego i świadomego poruszania się po internecie w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2015.
Ten dzień obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004. Głównym celem nicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
W dniach  10 i 11 luty do Książnicy przybyli uczniowie klas III SP na zajęcia podczas których wspólnie odkrywaliśmy tajniki wirtualnego świata. W oparciu o scenariusze, prezentację multimedialną oraz dyskusję zwróciliśmy uwagę na najważniejsze internetowe zagrożenia jak np. niebezpieczeństwo kontaktów, szkodliwych treści, zagadnienia związane z ochroną danych osobowych, a także zasady kulturalnego zachowania w internecie czyli stosowanie Netykiety...  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz