środa, 6 czerwca 2012

Maciej Orłoś czytał z Nami...„Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny…”

           3 czerwca  w Parku Rodzinnym podczas Dni Chełmka wspólnie z zaproszonym przez Bibliotekę Publiczną MOKSiR Gościem Specjalnym Maciejem Orłosiem prezenterem TVP, dziennikarzem, aktorem    i pisarzem, tegorocznym ambasadorem kampanii CPCD inaugurowaliśmy Gminne Obchody                     XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Podczas największego dorocznego święta tradycyjnie czytaliśmy „Lokomotywę”, J. Tuwima z udziałem zaproszonych milusińskich z Przedszkola Artystyczno - Językowego Akademia Przedszkolaka. Wiersz „Małpa w kąpieli”A. Fredro w wykonaniu Macieja Orłosia wysłuchała zgromadzona publiczność.
Spotkanie czytelnicze połączone było z promocją najnowszej książki pana Orłosia „Kuba i Mela- dodaj do znajomych”, którą można było nabyć podczas spotkania wraz z autografem autora. Książka jest wspaniałą lekturą nie tylko dla dzieci, ale również rodziców.
       W ramach Tygodnia Czytania Biblioteka Publiczna MOKSiR ogłosiła konkurs plastyczny „Czytanie łączy Pokolenia”, prace można było podziwiać na pokonkursowej wystawie prac  w Parku Rodzinnym. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wyróżnione osoby pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Michalinie Bożek za ufundowanie nagród książkowych.
Pani Dorocie Orzanie i uczniom SZS nr 1 w Chełmku , przedszkolakom z Akademii Przedszkolaka oraz opiekunom paniom  Katarzynie Kopiasz, Aleksandrze Smalcerz i Katarzynie Portka za włączenie się          w akcję społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom.
Bibliotekarze życzą zatem niezapomnianych i wspaniałych przeżyć podczas wspólnie spędzonych
z dzieckiem chwil przy książce.


                                                 Więcej zdjęć w naszym Albumie                                                  Pisali o Nas...
CPCD galeria zdjęć - wydarzenia z kraju 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz