piątek, 20 stycznia 2012

Czytanie z Babcią i Dziadkiem już za Nami...


           Zimowe, mroźne dni stycznia stały się dniami gorącymi za sprawą odwiedzin dzieci                    z Przedszkola nr 2 w Chełmku w ramach organizowanego przez Bibliotekę MOKSiR                  „Tygodnia Czytania z Babcią i Dziadkiem”.
Gościnnie odwiedzili naszą Bibliotekę i najmłodszym poczytali babcia Renia i dziadzio Janek Trafny. Dzieciom czytały także najprawdziwsze w świecie babcie, babcia Jadzia oraz babcia Bogusia, panie bibliotekarki.
      Przedszkolaki z wielkim skupieniem słuchały opowiadania pt.”Wypożyczalnia babć”, Marii Marjańskiej – Czernik jak również autorskiej książki Kasi Klich „Bajkowa Drużyna                           o Magicznych słowach -  „Proszę, przepraszam i dziękuję to czarów jest podstawa. Musisz je ćwiczyć co dzień wytrwale, by nimi biegle władać…” 
Nasi milusińscy wspaniale recytowali wiersze z okazji święta Babci i Dziadka,  a
spotkania miały na celu m.in.  zwrócenie uwagi  jak ważnymi osobami w życiu najmłodszych jest Babcia i Dziadzio  i o konieczności używania magicznych słów Proszę, Przepraszam i Dziękuję oraz  rozbudzeniu zainteresowań czytelniczych przez głośne czytanie.
W Tygodniu Czytania wzięło w sumie 107 dzieci z grup  „Motylki”, „Myszki” , „Jeżyki” , „Stokrotki” , oraz „Gromada Kubusia Puchatka” wraz z opiekunami grup.
 
Więcej zdjęć w Naszym Albumie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz