piątek, 28 października 2011

Uwolnij swoje Książki, dziel się z innymi...




Czym jest BookCrossing?
BookCrossing - polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (biblioteka, park, pociąg, autobus, ulubiony pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych ( stoliki, regały, półki), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Ruch bookcrossingowy zyskuje sympatyków i dużą przychylność społeczeństwa. Cieszy fakt, że idea ta znalazła swoich twórców i kontynuatorów, . Ludzie z przyjemnością, a przede wszystkim zrozumieniem przekazują książki dla ruchu czując potrzebę ich "uwolnienia", czynią to, być może, na drodze do lepszej przyszłości, lepszej bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych w nich ludzi.
O co chodzi w całej akcji "uwalniania książek"? Cele są proste: to popularyzacja książki i czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my, i wreszcie - o dobrą zabawę.
Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, ostatnie skarbnice wiedzy, mądrości i zdrowego rozsądku jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń. Sztuka słowa wiele w życie wnosi, odegrała i nadal odgrywać będzie nieocenioną rolę w rozwoju człowieka i całych społeczeństw. Trzeba nam zatem nią się hojnie dzielić.
Czyńmy wszystko , by nie zaginęła sztuka czytania, wspierajmy i rozwijajmy czytelnictwo w różnorodnych jego formach, przywróćmy książce jej należne miejsce 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz